بررسی هیوندای آزرا ، سدان نیمه لوکس کره ای

آزرا یکی از محصولات استراتژیک و قدیمی هیوندای موتورز، خودروساز کره‌ ای محسوب می ‌شود که نخستین بار در سال 1986 معرفی شد، هیوندای آزرا تاکنون در 6 نسل عرضه شده است که نسل چهارم آن در بازار کشور ما نیز عرضه شد و به دلایلی همچون پیشرانه قدرتمند، کابین جادار و امکانات رفاهی کامل، با استقبال فوق ‌العاده ‌ای رو به‌ رو شد.

نسل پنجم هیوندای آزرا نیز اندکی پس از معرفی در سال 2012، به بازار ایران نیز راه یافت، این نسل از هیوندای آزرا به دلیل منع واردات خودرو خداحافظی زودهنگامی با بازار ایران داشت.

نسل ششم این خودرو در اوایل سال 1397 به صورت وارداتی در بازار ایران عرضه شد ولی باز هم قانون منع واردات سدراه این خودرو شد.

آزرا 2019

هیوندای آزرا یک سدان نیمه ‌لوکس محسوب می شود و طراحان هیوندای، به خوبی این لوکس ‌گرایی را در ظاهر این خودرو نیز نمایان کرده اند؛ طراحی مواردی همچون جلوپنجره بزرگ، خطوط مواج و مستحکم نمای جانبی، برآمدگی درب صندوق بار و خروجی ‌های دوگانه اگزوز، احساس اصالت و لوکس بودن را به بیننده منتقل می‌ کند.

از دیگر مزایای هیوندای آزرا، کابین جادار و راحت آن است، البته جادار بودن کابین به تنهایی کافی نیست و طراحی بسیار خوب صندلی‌ ها در کنار عملکرد مناسب سیستم تعلیق نیز باعث شده است تا سفرکردن با هیوندای آزرا به یک تجربه لذت بخش تبدیل شود.

داخل هیوندای آزرا

هیوندای آزرا به لطف وجود مواردی همچون کروز کنترل هوشمند، دوربین 360 درجه، گرم ‌کن و سردکن صندلی‌ ها، سقف پانوراما و ده ‌ها آپشن جذاب و کاربردی دیگر، در زمینه رفاه راننده و سرنشینان سنگ ‌تمام گذاشته است.

وجود سیستم‌ های کنترل پایداری در کنار 8 عدد ایربگ و کسب 5 ستاره ایمنی از بنیاد ایمنی کره جنوبی، خیال سرنشینان را از بابت ایمنی خودرو راحت می ‌کند.

در بازار دست ‌دوم نیز تجربه ثابت کرده است که تقریبا تمامی محصولات هیوندای، بازار خوبی در کشور ما دارند و زمان زیادی طول نمی‌ کشد که اصطلاحا به پول نقد تبدیل شوند.

برای آن دسته از خریدار که به دنبال یک خودروی جادار، با امکانات رفاهی فراوان و درعین ‌حال، کم استهلاک هستند هیوندای آزرا یک خودروی کامل محسوب می شود.

لنتور پیشرو در زمینه واردات و فروش عمده تسمه ها، لنت ها، فیلترها، شمع و دیسک خودرو

نظرات
دیدگاه خود را بنویسید!