رونمایی از اولین خودرو برقی ایرانی

رونمایی سایپا و مپنا از اولین خودروی برقی ایرانی
در مصاحبه با علی آبادی مدیرعامل گروه مپنا ایشان گفت: مپنا و سایپا برای تولید اولین خودروی برقی ایرانی تفاهم نامه ی همکاری امضا کردند . مدیر عامل گروه مپنا در جریان بازدید از مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا به به توانمندی های وقابلیت های دانش بنیان گروه مپنا در زمینه صنعت و تولید اشاره کرد و گفت: سایپا برای تولید خودرو های برقی اقداماتیی و طرح ریزی های موفقی انحام داده و من به ایشان تبریک میگویم و برای اولین بار از نزدیک شاهد برنامه ریزی ها و پیشرفت های آنان هستم . ساپا در آینده محصولان و تولیداتی با کیفیت را به بازار وارد خواهد کرد .

به گفته علی آبادی آینده این شرکت با توجه به ورود خودرو های برقی به بازار و طراحی های جدید متفاوت از قبل خواهد بود .
ایشان در ادامه افزود : گروه مپنا نیز از مدت ها برنامه زمینه های لازم برای تولید خودرو های برقی را فراهم کرده است و در اینده با همکاری با سایپا اولین نمونه ها از خودرو های برقی ایرانی را رونمایی خواهیم کرد .

وی در ادامه افزود در زمینه ایجاد پلت‌فرم‌های برقی روند خوبی داشته ایم و اقداماتی انجام گرفته که با سایپا به اشتراک خواهیم گذاشت، همچنین تأکید کرد: هدف و تلاش ما برای تولید خودرو های برقی با کیفیت بالا و استاندارد های روز دنیا است و این هدف هم باعث سود و منفعت اقتصادی برای کشور و هم برای مردم و هم برای هر دو مجموعه تولید کننده است.

آقای علی آبادی افزود: تولید خوردو های برقی از جهات زیادی مفید و مهم است . با تولید خودرو های برقی در مصرف بنزین و سوخت های فیلی بسیار صرفه جویی خواهد شد و همچنین این امر سبب حفظ و بقای محیط زیست و کاهش آلاینده های زیست محیطی خواهد شد

ایشان با اشاره به این که همکاری مپنا و سایپا اولین گام در زمینه تولید خودروهای برقی در کشور است خاطرنشان کرد: با ایجاد ارتباط و همکاری بین دو مجموعه و از همکاری و قابلیت ها و توانمدی های هر یک از مجموعه ها استفاده خواهیم کرد .

علی‌آبادی با بیان مطالب فوق در ادامه گفت : گروه مپنا و گروه سایپا در آینده همکار و شریک خوبی برای هم در زمینه تولیدات برقی خواهند بود . در ادمه گفته شد که در نظر ما هست که با ایجاد گروهی متشکل از متخصصان و مدیران هر دومجموعه محصولات با کفیت بالا و با استاندار های روز دنیا روانه بازار کنیم .

گفتنی است که در بین این بازدید تفاهم‌نامه همکاری “توسعه و تولید خودرو الکتریکی” با هدف طراحی، توسعه، تأمین قطعات و تولید خودرو الکتریکی به امضای سیدجواد سلیمانی و عباس علی‌آبادی مدیران عامل گروه خودروسازی سایپا و گروه مپنا رسید.

طبق متن این تفاهم‌نامه، شرکت‌های سایپا و مپنا اقدام به همکاری در زمینه طراحی، نمونه‌سازی، تست، تجاری‌سازی و تولید خودروهای جدید با پلت‌فرم الکتریکی خواهند کرد .

نظرات
دیدگاه خود را بنویسید!